ابزار گل آرایی

10 ابزار گل آرایی که دانستن آن برای یک گل آرا ضروری است

هنگامی که یک دسته گل از گلهای بریده تازه را خریداری یا دریافت می کنید اولین قدم شما این است که آن ها را در گلدان آب قرار میدهید ؟ شما می توانید با چند ابزار گل آرایی گل های خود را به صورتی حرفه ای با آموزشات لازم گل آرایی کرده و جلوه ای دیگر به آن دهید برای آموزش گل آرایی بامدرسه الارا همراه شوید .

ابزار گل آرایی مورد استفاده به شرح زیر است :

1- قورباغه یا کنزان

قورباغه های گل ، یا آنچه که گل آراها بنام بنزن می نامند ، آنچه را که فوم گل سبز نمی تواند انجام دهد ، انجام می دهند ، گل ها را در خود نگه می دارد ، در عین حال در زیبایی طراحی نیز نقش دارد. این امر در ظروف کم عمق که نمی توان از اسفنج ها استفاده کرد موثر باشند . قورباغه ها شبیه به دایره های کوچک هستندکه دارای پین هایی به سمت بالا هستند. گل ها در بین این پین ها قرار میگیرد .

قورباغه یا کنزان

2- چسب

دیگر ابزار گل آرایی چسب است ، برخی افراد حداقل در خانه خود حداقل دو نوع چسب دارید: چسب سفید همه منظوره یا چسب نواری و در برخی موارد جسب های حرارتی ، این چسب ها می تواند به چسباندن گل ها به سطوح یا حتی برگ ها به گل و بلعکس به شما کمک کنند و نیز برای تهیه گل های تزئینی و تاج گل برای دکوراسیون منزل استفاده کنید.

چسب

3- ابزار بریدن

انواع مختلفی از ابزارهای برش برای گلفروشی ها و گل آرا ها وجود دارد که شامل قیچی گل ، قیچی روبان ، کاتر ، قیچی باغبانی و چاقو می باشد ، اما برای تهیه ساقه های گل برای تهویه ، یک برش شاخه اساسی لازم است. اگر سعی می کنید با استفاده از قیچی معمولی خانگی خود برای این کار ، خستگی و درد دست را تجربه کرده و تیغه های قیچی خود را به سرعت کند می کنید. یک قیچی باغبانی  ساقه های سخت و شاخه های چوبی از جنس گل را به راحتی برش می دهد. مدرسه الارا معتبر ترین مدرسه در آموزش گل آرایی است .

ابزار بریدن

4- چسب نواری روشن یا بیرنگ

نوار گل روشن ، در ساخت توری در بالای گلدان ها و ظروف برای کمک به ماندن گل در محل مفید است. نوار ضد آب شفاف همچنین برای اطمینان از پایه ساقه های روی گلهای خاص مانند نیلوفر ، لازم است تا از شکافتن آنها در زیر آب جلوگیری شود. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که در طرح خود از گلدان واضحی استفاده می کنید ، و نمی خواهید مجموعه ای از ساقه های شکننده و خرد شده در طرح خود را ببینید. آموزش گل آرایی را با مدرسه الارا تجربه کنید .

ابزار گل آرایی

5- فوم ( اسفنج )

مهمترین ابزار گل آرایی فوم است ، فوم آبکش دارای دو هدف است: نگه داشتن گل ها در طراحی خود و نگه داشتن گل ها برای عمر بیشتر گل آرایی . قبل از اینکه ساقه های گل را درون این فوم قرار دهید ، باید فوم را حدوداً دو ساعت در محلول آماده شده از آب و غذاهای گل آغشته شود ( اسفنج آبکش به رنگ سبز تیره می باشد ) .

بلافاصله پس از آبرسانی از کف آن استفاده کنید. فوم در شکل ها و اندازه های مختلفی برای الهام بخشیدن به طرح های شما عرضه می شود و می توانید آنرا برش دهید تا در هر ظرف مناسب باشد. قابل خرید از همه جا هستند و در صورتی که می خواهید آنلاین خرید کنید میتوانید از ابزارکو استفاده کنید انواع اسفنج ها را موجود دارد . برای آموزش گل آرایی با مدرسه الارا همراه شوید .

فوم ( اسفنج ) ابزار گل آرایی

6- غذای گل

گل علاوه بر آب نیاز به موادی دارد که می تواننند دوام گل را بیشتر کنند این مواد به صورت پودر هستند که میتوان در آب گل حل کنید . این پودر سفید حاوی سه ماده برای تازه نگه داشتن ساقه های شما است: بیوسیژن برای مهار رشد قارچ ها ، ماده مغذی برای تغذیه گل ها و یک اسید کننده کننده برای تعادل pH آب شما.

ابزار گل آرایی

7- نوار سبز

در ابتدا نوارهای سبز چسبنده نیستند ، اما کشش دارد و با پیچیده شدن به دور ساقه ها خود به خود می چسبد. این کیفیت خود چسبنده توسط واکس در نوار فعال می شود که با کشش نوار چسبیده می شود. از نوارهای سبز برای بسته بندی دسته های ساقه های گل محکم به هم استفاده کنید ، همانطور که در کار دسته گل یا دسته گل عروس قابل مشاهده هستند.

آموزش گل آرایی

8- کپسول آب

دیگر ابزار گل آرایی کپسول آب  است ، اگر ساقه شما کوتاه باشد و نتواند به انتهای گلدان یا داخل آب برسد باعث خراب شدن کار شما می شود پس در اینجا  یک لوله آب یا کپسول آب برای هیدراته کردن گلها مفید است. یک کپسول آب دارای یک درب پلاستیکی است که ساقه را محکم می کند و از نشت آب در لوله جلوگیری می کند. لوله های آب همچنین به شما این امکان را می دهند که ساقه های گل را در خاک گیاهان گلدان قرار دهید .

آموزش گل آرایی

9- سیم مفتول یا سیم توری

گل فروشی ها از سیم در انواع مختلفی برای تقویت و طولانی کردن ساقه های گل در طراحی های خود استفاده می کنند. بدون سیم کشی ، گلهایی با ساقه های نازک و شکوفه های سنگین به زودی شروع به ریزش می کنند.  اگر قصد دارید اغلب از سیم استفاده کنید ، باید یک دستگاه برش سیم یا همان سیم چین بخرید ، با قیچی خود را خسته نکنید.

آموزش گل آرایی

10- خلال چوبی یا خلال سیمی

اگر در حال کار با تعداد زیادی ساقه نازک و یک فضای درج کوچک در فوم گلفروشی خود هستید ، انتخاب چوب های سیمی به شما امکان می دهد چندین ساقه را روی یک نقطه درج قرار دهید. انتخاب چوب های سیمی همچنین از قرار دادن ساقه ضخیم مانند گل آفتابگردان در کف شما کار ساده ای می کند. از چوبهای چوبی برای قرار دادن عناصر غیر گلدار در چیدمان خود مانند میوه یا گل سوزن استفاده کنید.

ابزار گل آرایی

با افتخار مفتخریم که بگوییم مدرسه الارا آموزش های آنلاین را برای شما تدارک دیده تا شما بدون اتلاف وقت به یادگیری و آموزش گل آرایی بپردازید و با شرکت در آزمون ها مدرک فنی حرفه ای خود را دریافت کنید . همچنین اگر مایل هستید در کلاس های دوره ای شرکت کنید همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

شاد و پیروز باشید
مدرسه الارا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.