6 راه آموزش آسان زبان انگلیسی

6 راه آسان برای یادگیری زبان انگلیسی

وقتی در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، باید انگیزه خود را بالا نگه دارید. مانند هر کار دیگری، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که کمی دشوارتر به نظر برسد، بنابراین روش‌های خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید. به سطحی که می‌خواهید می رسید.

در اینجا، ما چند راه آسان برای یادگیری زبان انگلیسی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در هر زمان – در خانه، محل کار یا در حال حرکت – امتحان کنید. چرا امروز آنها را امتحان نمی کنید؟ اطراف خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید تا اعتماد به نفس و مهارت های زبانی بیشتری یدا کنید و در عین حال سرگرم شوید.

1- بازی کلمات انگلیسی با دوستان

اسکربل یک بازی رومیزی کلاسیک مربوط به کلمه سازی است که در آن بازیکنان از کارت های حروف تصادفی برای ایجاد کلمات به صورت جدول کلمات متقاطع استفاده می کنند. این یک راه فوق‌العاده برای تقویت واژگان انگلیسی شما است، و همچنین نسخه اسکربل جونیور برای مبتدیان وجود دارد. بازی اسکربل شما را به چالش می کشد که واقعاً به زبان انگلیسی فکر کنید، همانطور که سعی می کنید با استفاده از مجموعه حروف خود کلمات مختلفی پیدا کنید.

2- به موسیقی انگلیسی گوش کنید

اگر در کلاس زبان انگلیسی شرکت می کنید، بازی رومیزی را بخرید و از همکلاسی های خود دعوت کنید تا با شما بازی کنند. شما همچنین می توانید اسکربل را به صورت آنلاین از طریق وب سایت هایی مانند فیس بوک بازی کنید، جایی که به آن کلمات با دوستان گفته می شود.

آهنگ مورد علاقه شما نه تنها ذهن شما را بیدار می کند و روحیه مثبتی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما می دهد، بلکه اشعار آن می تواند به شما در گسترش مهارت هایتان کمک کند. تحقیقات نشان می‌دهد که چگونه موسیقی می‌تواند به زبان‌آموزان زبان دوم کمک کند تا گرامر و واژگان را به دست آورند و املا را بهبود بخشند.

آهنگ ها تقریباً همیشه حاوی واژگان، عبارات و اصطلاحات مفید زیادی هستند. و از آنجایی که مخاطبان مورد نظر زبان مادری هستند، آخرین آهنگ‌ها شامل زبان و عبارات محاوره‌ای به‌روز است. اگر موسیقی مناسبی را انتخاب کنید، زبان مورد استفاده در آهنگ‌ها معمولی و قابل استفاده است. موسیقی همچنین توانایی عجیب و غریبی دارد که در ذهن ما می ماند، بنابراین به شما کمک می کند کلمات جدید انگلیسی را به خاطر بسپارید.

3- سعی کنید، تلاش کنید و دوباره امتحان کنید

برای ذخیره کلمات انگلیسی جدید در حافظه، مهم است که به استفاده از آنها ادامه دهید. یک دفترچه از کلمات جدیدی که یاد می گیرید نگه دارید و سعی کنید از آنها در سه جمله مختلف استفاده کنید. جملات خود را بنویسید و با صدای بلند بگویید. تکرار به شما کمک می کند کلمه را به خاطر بسپارید و استفاده از کاربردهای مختلف کلمه به گسترش بانک لغات شما کمک می کند. به یاد داشته باشید، برداشتن گام‌های کوچک مانند این همچنان به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کند.

4- به انجمن های آنلاین انگلیسی بپیوندید

نکته کلیدی در اینجا این است که به انجمن هایی برای موضوعاتی که به آنها علاقه دارید بپیوندید. به این ترتیب، انگیزه شما بر یادگیری زبان انگلیسی شما تأثیر می گذارد و تمایل بیشتری به شرکت در آن خواهید داشت. بنابراین، چه عکاسی، فیلم، مسافرت یا آشپزی، علاقه خود را با سایر افراد همفکر به زبان انگلیسی در میان بگذارید.

اگر از اینکه افرادی شما را شناسایی می کنند عصبی هستید، یک نمایه ناشناس ایجاد کنید. سپس انجمن را بخوانید تا ببینید مردم در مورد چه چیزی بحث می کنند. هنگامی که احساس اعتماد به نفس کردید، با پاسخ دادن به سؤالات مطرح شده توسط افراد دیگر، فعالانه در انجمن شرکت کنید. یا سؤالات خود را پست کنید و با سایر اعضایی که به شما پاسخ می دهند گفتگو کنید.

5- با زبان آشنا شوید

یکی از مؤثرترین و آسان‌ترین راه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، غوطه‌ور شدن کامل در زبان است. یک ایستگاه رادیویی انگلیسی زبان برای گوش دادن، تماشای یک فیلم یا برنامه تلویزیونی انگلیسی زبان پیدا کنید یا اطراف خود را با افرادی که به زبان انگلیسی مکالمه می کنند محاصره کنید. با دقت به مکالمات در رستوران ها، اتوبوس ها یا مغازه ها گوش دهید و سعی کنید استفاده روزمره از زبان را انتخاب کنید. این نه تنها به مهارت های شنیداری شما کمک می کند، بلکه می توانید سعی کنید کلمات را خودتان در متن تلفظ کنید تا مهارت های گفتاری خود را بهبود بخشید. با فناوری و برنامه های مدرن، این کار را می توان عملاً در هر مکانی انجام داد.

جدید ترین دوره های زبان انگلیسی

تخفیف!
دوره ویژه
699,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان

6- برای یادگیری زبان انگلیسی بخوانید

شما واقعاً می توانید مهارت های خواندن خود را در اینجا تقویت کنید. اما مهارت صحبت کردن شما نیز می تواند مفید باشد. هرچه بیشتر متن انگلیسی را برای خود یا با صدای بلند بخوانید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اگر عصبی هستید، با تمرین در خانه شروع کنید، سپس به خواندن در مقابل مخاطبان و درخواست بازخورد آنها ادامه دهید. البته خواندن چند داستان فوق العاده نیز لذت بخش است.

کتابخوان‌ها و تبلت‌های الکترونیکی یادگیری زبان انگلیسی را حتی آسان‌تر می‌کنند زیرا اگر کلمه‌ای را نمی‌دانید، می‌توانید به سادگی روی آن کلیک کنید تا تعریف آن را بخوانید. در Kindle می‌توانید کلمات جدیدی را که یاد گرفته‌اید به ویژگی Vocabulary Builder آن که در دستگاه ذخیره می‌شود، اضافه کنید. برخی دیگر گوش دادن و خواندن متن را به طور همزمان به عنوان راهی عالی برای بهبود فرآیند یادگیری توصیه می کنند. Kindle’s Whispersync  برای صدا دقیقاً برای همین منظور طراحی شده است و شامل صوت با کتاب های انتخاب شده است، بنابراین می توانید هنگام خواندن متن را گوش داده و دنبال کنید.

2 thoughts on “6 راه آسان برای یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.