فوم گل آرایی

نحوه استفاده از فوم گل آرایی یا اسفنج گل آرایی

فوم گل آرایی ، اسفنج آبکش یا همان اسفنج سبز رنگ را می توانید از فروشگاه های گل مانند فروشگاه اینترنتی ابزارکو یا بازار گل تهیه کنید ، یکی از ده مهمترین ابزار مورد استفاده گل فروشی ها برای ایجاد طرح های حرفه ای خود است. فوم ارزان است بیاموزید که چگونه می توانید فوم گل آرایی ، نظم و ترتیب گل خود را تقویت کنید و یک گل آرایی زیبا را به نمایش بکشید ، برای آموزش گل آرایی به ویدیو های آموزشی آنلاین الارا مراجعه کنید  .

شکل ها و رنگ ها

فوم گل آرایی به اشکال مختلفی ایجاد می شود که باعث صرفه جویی در زمان برش می شود. کره ، مخروط و … متداول ترین اشکال موجود است ، اما می توانید الهام بخش در شکل های جدید مانند قلب ، فوتبال ، یا حتی کفش های پاشنه بلند نیز باشید. اگر نمی توانید شکلی را که می خواهید طراحی خود را تهیه کنید پیدا کنید ، خرید یک ورق فوم گل آرایی را که می توانید به صورت یک مونوگرام یا نماد برش دهید ، در نظر بگیرید.

اگرچه رنگ سبز استاندارد برای فوم گل است ، اما می توانید فوم های رنگی رنگین کمان را در رنگهای درخشان از زرد روشن تا سبز روشن پیدا کنید. اسفنج گل رنگین کمان روشی را برای افزودن زیبایی به عروس یا وسایل اصلی برای عروسی یا تعطیلات در مواقعی که به یک رنگ اضافی نیاز دارید فراهم می کند.

آماده سازی

اسفنج گل آرایی معمولاً با دستورالعمل های دقیق برای آماده سازی همراه نمی شود ، در ابتدا باید اسفنج گل آرایی را داخل سطل آب و پودر مواد مکمل بگذارید بدون اینکه آن را بفشارید بگذارید خود فوم یا اسفنج به صورت ارام اب را جذب کند و به زیر سطح اب برود ، این آغاز پایان برای کسی است که قبلاً با آب و پودر کار نکرده است کمی سخت به نظر آید شما باید در برابر وسوسه خرد کردن یا فشار دادن اسفنج به داخل ظرف در حالت خشک آن مقاومت کنید چون اگر اسفنج به ارامی اب را جذب نکند سلولهای پر از هوا به راحتی میتواند باعث خرد شدن فوم یا اسفنج شود و با جمع شدن فوم قابلیت نگهداری آب فوم از بین می رود. برای آموزش گل آرایی کلیک کنید .

قبل از کار باید ساقه گل خود را کاملاً آبرسانی کنید. برای تحقق این امر می توانید از آب شیر یا یک محلول آماده شده برای نگهدارنده گل شاخه بریده استفاده کنید. فوم یا اسفنج به تدریج در یک ظرف آب فرو می رود زیرا کاملاً آبرسانی شود. بسته به اندازه فوم یا اسفنج شما می تواند پنج دقیقه یا یک ساعت طول بکشد. گلهای خود را در شرایطی که فوم یا اسفنج تقریباً آبرسانی شده است بگذارید. اجازه ندهید که کف قبل از بریدن آن یا خشک کردن ساقه خشک شود.

اسفنج گل آرایی

استفاده در گلدان ها و ظروف

اسفنج یا فومی که خریداری کرده اید احتمالاً در ظرف یا گلدان شما جای نمی گیرد. شما باید آن را با دقت برش دهید تا جا نشکند. اگر ظرف شما کم عمق باشد ، سطح اسفنج باید چند اینچ از ظرف بلندتر باشد. این یک نمای کامل را ایجاد می کند و توهم بیشتر گل ها در یک فضای کوچک را رقم خواهد زد. اسفنج را در یک ظرف کوچک با چند نوار از نوار گل ضد آب پاک کنید.

برای ظروف و گلدانهای عمیق ، چهار گوشه آجری خود را به اندازه کافی اصلاح کنید تا به داخل گلدان فضای بیشتری بدست آورید. لازم نیست اسفنج را به شکل دایره ای کامل برش دهید تا با باز شدن ظرف مطابقت داشته باشد. برای ظروف بزرگ ، دیگر لازم نیست کل ظرف را با اسفنج گل پر کنید. می توانید از پرکننده در کف گلدان مانند گلاب های فشرده ، شن و ماسه یا سنگ های کرافت استفاده کنید. آموزش گل آرایی را در مدرسه الارا تجربه کنید .

درج گل

اگر گلهای شما دارای ساقه های محکم است ، می توانید آنها را با زاویه ای برش داده و آنها را درون کف هیدراته فرو کنید. برای قرار دادن راحت تر ساقه های گل ضعیف ، سوراخ های اسفنج را از قبل فشار ندهید. این امر باعث تماس ضعیف ساقه و اسفنج می شود و باعث می شود گل ها از کمبود آب پژمرده شوند. اگر نیاز دارید که ساقه را در اسفنج گل آرایی جدا کنید ، آن را بیرون بکشید و برش تازه ای در ساقه ایجاد کنید تا حباب هوا کوتاه شود و باعث پژمرده شدن گل نشود .

* به این نکته توجه کنید که گل های شاخه بریده حتما باید برش داده شوند وگرنه پژمرده می شوند *

 

شاد و پیروز باشید
مدرسه الارا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.