چگونگی ساخت دسته گل عروس برای خودمان

چگونگی ساخت دسته گل عروس برای خودمان

آیا به یک دسته گل عروس زیبا نگاه می کنید ،فکر می کنید که ای کاش می توانستید این دسته گل عروس زیبا را خودتان گل آرایی کنید ؟ اگر چنین است ، این مقاله در رابطه با چگونگی ساخت دسته گل عروس صحبت خواهیم کرد و به شما آموزش میدهیم که به چه صورت میتوانید دسته گل عروس خود را داشته باشید.

اما بخاطر داشته باشید که بیشتر گل آرایی های زیبا و دسته گل های عروس که در تصاویر یا مجلات می بینید احتمالاً توسط طراحان حرفه ای گل یا همان گل آرا با سالها تجربه در طراحی و گل آرایی و دانش گل و گیاه انجام شده است. اما اگر به دنبال یک رشته پر درآمد هستید و میخواهید یک سرگرمی جذاب نیز داشته باشید پس با دقت مقاله را بخوانید و یا اگر برای آموزش بیشتر به ویدیو های آموزشی نیاز دارید به بخش آموزش آنلاین ما مراجعه کنید . برای آنکه در این کار حرفه ای شوید ، بخاطر داشته باشید باید همه وسایلی که معرفی میشود را جمع آوری و تهیه کنید و کنار دست خود نگه دارید و تمرین کنید ، حتی اگر مجبور شوید بارها و بارها دسته گل خود را باز و مجدد ببندید باید همان انگیزه اولیه را داشته باشید .

نکاتی درباره گل آرایی عروسی

1- ایده های زیادی کسب کنید

شما می توانید از طریق مجلات ، کتابهای مربوط به تزئین گل ، به فروشگاههای خوب گل مراجعه کنید و یا از گل هایی که در مکانهای عمومی دوست دارید ، عکس بگیرید. هتل پنج ستاره مکانی عالی برای ایده گرفتن است. یک روز تعطیل بروید و احتمالاً عروسی هایی را که از قبل برپا کرده اند خواهید دید. هرچه ایده های بیشتری داشته باشید ، بیشتر مجبور خواهید بود در گل های عروسی خود بگنجانید.

2- همه ایده های خود را در یک جا قرار دهید

آیا برای شما پیش آمده است که به دلیل سازماندهی غلط عکس هایی که گرفتید را از دست بدهید ؟ بنابراین فقط برای عکس های گل خود یک فولدر جدا تهیه کنید. وقتی آماده تصمیم گیری هستید ، می توانید عکس هایی را که در برنامه شما نمی گنجد ، بیرون ریزید و از بقه عکس ها الهام بگیرید . برای ایده های بیشتر دسته گل عروس نیز می توانید به مقاله ی 15 مدل دسته گل عروس جدید مراجعه کنید .

3- در مورد رنگ اصلی عروسی تصمیم بگیرید

اگر رنگ دلخواه دارید ، این چیزی است که برای عروسی خود می خواهید. اما اگر سر درگم هستید ، باید در مورد طرح رنگی فکر کنید که به زیبایی بیشتر کمک خواهد کرد. یکپارچگی رنگ معمولا برای توجه بیشتر و خاص بودن استفاده می شود سعی کنید به این مسئله دقت کنید .

چگونگی ساخت دسته گل عروس برای خودمان

4- بودجه گل خود را تنظیم کنید

گل ها تنها بخشی از یک جشن عروسی هستند ولی بخش مهمه عروسی پس هزینه گل آرایی نیز می توانند به هزینه لباس ، موسیقی ، پذیرایی و هدایا اضافه شوند . در هر عروسی ، گلها باعث زیبایی و بخشیدن رنگ و رایحه را به آن مجلس است .

5- گلهای خود را انتخاب کنید

گل ها با وجود داشتن رنگبندی متنوع می توانند شما را در رنگ بندی انتخابی شما همراهی کند. آیا گل رز یا میخک ، ارکیده را می خواهید؟ تصمیم شما تا حدودی تحت تأثیر جایی که شما زندگی می کنید و فصل سال است. در ماه ژانویه دستیابی به یاس بنفش (با قیمتی کم ) غیرممکن است ، بنابراین گلهای دیگری را پیدا کنید که سایه مشابهی دارند. ممکن است تصمیم بگیرید که همه گلهای رز یا مجموعه ای از چندین گونه متنوع از گل ها را داشته باشید. هرچه را انتخاب می کنید ، اطمینان حاصل کنید که گل ها در محل شما موجود هستند و یا سفارش خاصی را فقط برای آنچه می خواهید قرار دهید.

6- کمک زیادی بکار بگیرید

از آنجا که گلها قابل خراب شدن هستند ، باید در آخرین لحظه تهیه و مرتب شوند. پس گل ها را از قبل تهیه نکنید که پژمرده و خراب شوند .

چگونگی ساخت دسته گل عروس برای خودمان

7- یک دستورالعمل را دنبال کنید

درست همانطور که دستور تهیه غذای مورد نظر خود را برایتان نوشتید ، دستور تهیه گل های خود را تهیه کنید. برای مثال هر میز به یک ظرف ، یک بلوک فوم گل ، 12 ساقه گل سرخ ،  سه ساقه پیچک ، مقداری برگ احتیاج دارد. خوب، شما میتوانید باب تصویری که پیدا کردید، آنچه را که میخواهید را بسازید  .

8- تمام وسایل را جمع کنید

همه چیز را در یک جعبه با دسترسی آسان جمع کنید. اگر سه دوست به شما کمک می کنند ، مطمئن باشید که سه مجموعه از پک ابزار مورد نیاز را برای کمک به پیشرفت هر چه بیشتر کارها در اختیار دارید. در صورت داشتن گل رز ، سنجاقهای گلدان ، نوارهای گل ، روبان ، خزه های گل ، نگهدارنده گل ، نوارهای گل رز می خواهید. پس از تهیه دستور العمل خود ، می دانید که چه چیزهایی را می خواهید.

9- مکانی جالب برای ذخیره سازی گل ها

احتمالاً شما می توانید 2 روز قبل از این رویداد بزرگ ، گل ها را خریداری کرده و شروع کنید ، و لازم است که آنها را سرد نگه دارید. اگر تابستان گرم است ، یک اتاق را در خانه رزرو کنید و تهویه هوا را خاموش کنید. اما اجازه ندهید که هوای سرد مستقیماً روی گلها دم بکشد.

آموزش گل آرایی

10- سطل آب

به محض خرید گل ، آنها باید در مقداری آب قرار دهید . سطل های بلندی را تهیه کنید . یک سطل بسیار بلند به حمایت از شکوفه های ساقه های بلند کمک می کند.

11- یک محل کار اختصاصی

برای تهیه گل های عروسی خود ، خواه چیدمان های کوچک یا بزرگ داشته باشید ، به محلی نیاز دارید که به این مکان آماده سازی اختصاص یابد . برای خیساندن گل ها ، چندین میز بزرگ ، کیسه های زباله ، یک ظرف بزرگ زباله و فضای اطراف برای تنظیم دسته های به پایان رسیده ، به یک سینک عمیق نیاز دارید.

12-تمرین ، تمرین ، تمرین

مهم نیست که برنامه شما چقدر ساده باشد یا چقدر اعتماد به نفس داشته باشید ، برنامه ریزی کنید که حداقل یک (ترجیحاً دو) تمرین را انجام دهید. گلهایی را که انتخاب کرده اید برای ساختن یک محور مرکزی و یک دسته گل خریداری کنید و آنها را در کنار هم قرار دهید. پیگیری کنید که چقدر طول می کشد تا آن یکی را آماده کنید ، سپس زمان را با تعداد مورد نیاز خود ضرب کنید. این ایده خوبی به شما می دهد که هنگام رسیدن روز بزرگ ، چقدر زمان برای اختصاص به گلها نیاز خواهید داشت. شاید متوجه شوید که شما گلهای بیشتری را از آنچه نیاز دارید خریداری کرده اید یا به یک کمان کامل تر احتیاج دارید ، به روبان بیشتری احتیاج دارید. در این جا با معرفی سایت ابزارکو با خرید حضوری گل و وسایل گل آرایی نگران اتلاف وقت خود نباشید .

گل آرایی و چینش گلها باید زودتر از موعد انجام شود ، اما می توانید کمان ها را بسازید ، ظروف را گل آرایی کنید، شمع بخرید و…

بخش های اصلی میزهای مهمانان :

اگر پذیرایی زیادی در عروسی دارید ، شاید به دنبال روش های بودجه اما زیبا برای تزئین میزها باشید. در اینجا چند ایده آورده شده است:

  1. شمع ها و شکوفه های بزرگ گل رز یا گل صد تومانی را در یک کاسه شیشه ای بزرگ بریزید یا میتوانید از تم رنگی که برای گل آرایی عروسی گذاشتید استفاده کنید .
  2. گیاهان گلدار را درون سبدهای زیبا ، گلبرگها یا ظروف زیبا قرار دهید. خاک را با خزه گل بپوشانید.
  3. یک گیاه ارکیده بلند را با گل کامل درون یک ظرف برنجی یا نقره قرار دهید.
  4. نگهدارنده ها و شمع های آرایشی را روی پلاک آینه ای در مرکز میز ترتیب دهید. گلدان های کوچک گل اضافه کنید.
  5. تعداد انگشت شمعدان گلاب کوتاه را به تعداد ناهمواری (سه ، پنج یا هفت) لیوان نعناع نقره نقاشی کنید.
  6. سبزیجات فصلی مانند کاج ها یا پیازچه های پیچک را روی سینی با شمع ، میوه بدون مهره و چند گل تازه در گلدان های آب بگذارید.
  7. میوه تازه را درون یک کاسه شیشه ای قرار دهید.
  8. باغ شمع هایی با ارتفاعات مختلف ایجاد کنید. بین پیچک ها
  9. عکس های کوچکی از عروس و داماد جمع کنید ، در قاب عکس نقره ای زیبا قرار دهید ، و با نوارهای شمع زیبا جایگزین شوید.
  10. یک ساقه گل (مانند لیلی ، گل رز ) را درون گلدان شفاف و بلند قرار دهید و روی یک تشک آینه دار قرار دهید. شمع های تزئین شده را در اطراف گلدان مرتب کنید.

این بود مطالبی که باید در رابطه با چگونگی ساخت دسته گل عروس میدانستید. البته همانطور که ابتدای مقاله توضیح داده شد عکس ها و تصاویر که در اینترنت و همین مقاله مشاهده کردید کار دست هنرمندان گل آرایی است. ما در مدرسه الارا با بهترین استاید آماده خدمات رسانی و آموزش به علاقه مندان به این هنر هستیم. البته نا گفته نماند که مدرسه الارا با شما همراه خواهد بود تا بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی نمایید.

شاد و پیروز باشید
مدرسه الارا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.