5 مورد از بهترین روش های یادگیری واژگان انگلیسی

5 مورد از بهترین روش های یادگیری واژگان انگلیسی

یادگیری یک زبان خارجی همیشه آسان نیست، به خصوص در مورد واژگان. خوشبختانه، راه های زیادی وجود دارد که می توانید واژگان انگلیسی را یاد بگیرید و برخی از آنها حتی کمی سرگرم کننده هستند!
در این راهنما، ما به پنج روش برتری می پردازیم که می توانید برای یادگیری لغات انگلیسی از آنها استفاده کنید و چند نکته در مورد چگونگی پیدا کردن کلمات انگلیسی برای مطالعه به شما ارائه می دهیم.

روش 1: فلش کارت بسازید

یکی از محبوب ترین (و مسلماً بهترین) راه ها برای یادگیری واژگان انگلیسی استفاده از فلش کارت است. هر فلش کارت دارای یک کلمه انگلیسی در جلو و ترجمه یا تعریف کلمه در پشت خواهد بود.

برای مطالعه آنها، به یک طرف کارت نگاه می کنید و قبل از اینکه به طرف دیگر کارت نگاه کنید، کلمه روی آن را به زبان مقابل بگویید (بنابراین اگر به سمت انگلیسی نگاه می کردید، برای مثال، کلمه را به زبان مادری خود بگویید).

فلش کارت ها منابع بسیار خوبی هستند زیرا به شما کمک می کنند لغات واژگان را سریع و موثر حفظ کنید. آنها همچنین قابل تنظیم و استفاده مجدد هستند. هر دو کارت کاغذی و دیجیتال در دسترس هستند، و شما می توانید کارت های خود را بسازید، یک دسته از پیش ساخته شده بخرید، یا یک دسته را به صورت آنلاین دانلود کنید.

مزایا

ساخت فلش کارت آسان است. اگر کارت های کاغذی درست می کنید، تنها چیزی که نیاز دارید کارت های یادداشت (یا تکه های کوچک کاغذ)، یک مداد یا خودکار، و لیستی از کلماتی که می خواهید مطالعه کنید است. برای کارت های دیجیتال، تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و نرم افزار یا یک وب سایت برای ساخت آنهاست.

آنها تعاملی هستند، به خصوص اگر خودتان آنها را بسازید. با فلش کارت های کاغذی، باید تمام کلماتی را که می خواهید مطالعه کنید و همچنین از نظر فیزیکی روی کارت ها یادداشت کنید، و به شما کمک می کند روی معنای هر کلمه تمرکز کنید.

اگر واژگان جدیدی را که می‌خواهید مطالعه کنید پیدا کنید، عرشه‌های فلش کارت به راحتی قابل گسترش هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فلش کارت جدید بسازید و سپس آن را به کارت های خود اضافه کنید.همین!

آنها به راحتی تصادفی می شوند. مخلوط کردن ترتیب مطالعه برای اطمینان از درک کامل معانی کلماتی که یاد می گیرید ضروری است.

معایب

ساخت فلش کارت زمان بر است. اگرچه ساختن فلش کارت ها چندان دشوار نیست، اما ساختن فلش کارت ها ممکن است زمان زیادی طول بکشد (صرف نظر از اینکه کاغذی می سازید یا کارت های دیجیتالی). بنابراین، مطمئن شوید که برای تهیه آنها زمان کافی دارید.

فلش کارت های کاغذی حجیم هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند. در نتیجه، قرار گرفتن و استفاده از آنها برای بازبینی در حال حرکت اغلب دشوار است. اگر می‌خواهید واژگان انگلیسی خود را در مکان‌هایی غیر از خانه تقویت کنید، فقط برخی از کارت‌های خود را با خود بیاورید یا از منابع فشرده‌تری مانند فهرست استفاده کنید (روش 2 را در زیر ببینید).

نحوه استفاده موثر از این روش

فلش کارت ها باید به روش های خاصی استفاده شوند تا برای یادگیری زبان انگلیسی موثر باشند. این روش ها بسته به اینکه با فلش کارت های کاغذی یا دیجیتالی مطالعه می کنید متفاوت است.

فلش کارت های کاغذی

فلش کارت های کاغذی برای کسانی که روش های مطالعه سنتی تر را ترجیح می دهند و می خواهند از کامپیوتر و تلفن های هوشمند فاصله بگیرند، بهترین است.

می توانید از هر کارت یادداشت خالی برای ساختن فلش کارت خود استفاده کنید. پس از تهیه کارت، شروع به ساختن کارت کنید: با هر کارت، یک کلمه انگلیسی (املای صحیح!) در جلو و ترجمه آن به زبان مادری خود (یا تصویری از کلمه) در پشت آن بنویسید. همچنین می‌توانید قسمت جلویی کلمه و/یا یک جمله انگلیسی را در قسمت جلو قرار دهید.

پس از اتمام، مطالعه فلش کارت های خود را با استفاده از روش “آبشار” شروع کنید. با این روش، کارت‌ها را در زیر مجموعه‌ها (پشته‌های کوچک‌تر کارت) مطالعه می‌کنید و بیشتر از کلماتی که قبلاً می‌دانید، کلمات انگلیسی سخت‌تر را مرور می‌کنید.

فلش کارت های دیجیتال

برخی از افراد (از جمله خودم!) ترجیح می دهند زبان های خارجی را با فلش کارت های دیجیتال یا کامپیوتری مطالعه کنند. این نوع فلش کارت ها از طریق برنامه های کاربردی نرم افزاری، وب سایت ها و/یا برنامه ها قابل دسترسی هستند.

در حالی که بسیاری از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رایگان برای ساخت فلش کارت در دسترس هستند، موارد مورد علاقه شخصی من Anki و Memrise هستند.

Anki یک نرم افزار رایگان قابل دانلود است که از طریق آن می توانید فلش کارت های خود را بسازید یا دک های از پیش ساخته شده توسط کاربران را دانلود کنید. از نرم‌افزار تکرار فاصله (SRS) استفاده می‌کند تا کارت‌های دشوار را بیشتر به شما نشان دهد – مشابه روش آبشاری که در بالا توضیح داده شد – که استفاده از آن را راحت و آسان می‌کند.

از طرف دیگر، Memrise یک وب سایت رایگان برای یادگیری زبان است که تعداد زیادی دک از پیش ساخته را ارائه می دهد. این کمی پرزرق و برق تر و شبیه بازی تر از Anki است، بنابراین اگر راه “سرگرم کننده” بیشتری را برای یادگیری کلمات انگلیسی ترجیح می دهید، این یک وب سایت (و برنامه!) عالی برای امتحان کردن است.

تخفیف!
دوره ویژه
699,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان
تخفیف!
دوره ویژه
599,000 تومان

روش 2: یک لیست مطالعه تهیه کنید

یکی دیگر از روش های مفید این است که فهرستی از تمام لغات انگلیسی که می خواهید یاد بگیرید تهیه کنید. یک لیست با فلش کارت ها متفاوت است زیرا همه کلماتی را که باید بدانید در یک مکان دارد (به جای کارت های جداگانه). اگر نمی‌خواهید با دردسر استفاده از کارت‌های یادداشت کنار بیایید، فهرست مطالعه گزینه‌ای خوبی است.

مزایا

بزرگترین مزیت آن این است که وقتی با کلمات جدیدی روبرو می شوید که می خواهید بدانید، لیست ها به راحتی گسترش می یابند. به عنوان مثال، اگر یک کلمه انگلیسی را که نمی دانستید روی تابلوی یک رستوران دیدید، می توانید به سادگی لیست خود را بیرون بیاورید و آن را یادداشت کنید.

می توانید از لیست خود به عنوان پایه ای برای سایر روش های مطالعه استفاده کنید. فهرست ها منابع مفیدی برای شناسایی کلمات خاص برای قرار دادن در فلش کارت ها و استفاده در آزمون های واژگان هستند (به روش 4 مراجعه کنید).

یک لیست نسبت به فلش کارت ها حجم کمتری دارد. با یک لیست، می‌توانید ده‌ها کلمه را روی یک برگه ردیابی کنید و فضای بسیار کمتری را نسبت به صدها فلش کارت اشغال کنید.

درست کردن آن آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر کلمه، بخشی از گفتار آن (اختیاری) و معنای آن را در زبان مادری خود بنویسید – نه بیشتر!

معایب

کار کردن با آنها بسیار خسته کننده و کسل کننده است. بر خلاف فلش کارت ها، که بسیار تعاملی هستند (شما می توانید کارت بسازید، آنها را ورق بزنید، آنها را به هم بزنید، و غیره)، لیست ها منابع ایستا با ویژگی های کمی محرک هستند.

آنها تصادفی کردن کلمات را دشوار می کنند. با ترکیب کردن ترتیبی که به طور پراکنده به ترتیب آنها را مطالعه می کنید، کلمات انگلیسی را سریعتر یاد خواهید گرفت، اما تصادفی کردن کلمات در لیست ها چالش برانگیز است، زیرا نمی توانید آنها را همانطور که می توانید با فلش کارت ها به صورت فیزیکی دوباره مرتب کنید.

نحوه استفاده موثر از این روش

کلمات انگلیسی خود را در سمت چپ یک تکه کاغذ از بالا به پایین بنویسید. من پیشنهاد می کنم کلمات را شماره گذاری کنید و قسمت های گفتار آنها را نیز اضافه کنید (این کار مفید است زیرا به شما یاد می دهد که چگونه از کلمات استفاده کنید).

سپس، در سمت راست کاغذ، ترجمه هر کلمه را به زبان مادری خود بنویسید (دوباره، از بالا به پایین به طوری که هر ترجمه به صورت افقی با معادل انگلیسی خود هماهنگ شود). در اینجا یک مثال است:

هنگامی که برای شروع مطالعه آماده شدید، یک کاغذ جداگانه بگیرید تا کلمات سمت راست را بپوشانید. سپس با خواندن و تعریف هر کلمه انگلیسی در سمت چپ، این برگه را به پایین منتقل خواهید کرد. قبل از اینکه هر کلمه را به زبان مادری خود ترجمه کنید، حتماً آن را با صدای بلند به زبان انگلیسی بگویید.

هنگامی که کلمه ای را تعریف کردید، ورق کاغذ خود را به پایین ببرید تا بررسی کنید که آن را به درستی ترجمه کرده اید یا نه.

همانطور که فهرست خود را مرور می کنید، هر کلمه ای را که در به خاطر سپردن آن مشکل دارید علامت گذاری کنید. به این ترتیب فوراً متوجه خواهید شد که باید کمی بیشتر از سایر کلمات بر روی کدام کلمات وقت بگذارید.

در اینجا چند راه اضافی وجود دارد که می توانید از لیست خود برای یادگیری واژگان انگلیسی استفاده کنید:

کلمات را برعکس مطالعه کنید. با این روش، از انتهای لیست شروع می‌کنید و کلمات را یکی یکی با بالا بردن برگه به ​​جای پایین، آشکار می‌کنید. این کار شما را از حفظ کردن فهرست به یک ترتیب خاص باز می دارد.

سمت انگلیسی را بپوشانید تا باید کلمات را به زبان مادری خود بخوانید و سپس آنها را به انگلیسی ترجمه کنید. مطالعه به این صورت تضمین می کند که می توانید به تنهایی معادل های انگلیسی را برای کلمات پیدا کنید.

این هر دو روش عالی برای استفاده پس از استفاده از روش اصلی توضیح داده شده در بالا هستند و با واژگان انگلیسی موجود در لیست خود بیشتر آشنا هستید.

روش 3: کلمات را به طور مکرر بنویسید

اگر می خواهید املای کلمات انگلیسی را تمرین کنید و دوست دارید در حین مطالعه کاری فیزیکی انجام دهید، نوشتن کلمات گزینه خوبی برای امتحان است. با این روش، هر کلمه انگلیسی را چندین بار در حالی که با صدای بلند بیان می کنید، می نویسید.

اگر در گذشته دوره‌های زبان انگلیسی را گذرانده‌اید، احتمالاً مشق‌های مشابهی داشته‌اید (برای کلاس ژاپنی در دبیرستان و مدرسه مجبور بودم همیشه کلمات جدید بنویسم!). اگرچه حفظ حروف الفبا برای همه افراد نیست، اما همچنان می تواند راهی بسیار موثر برای یادگیری لغات انگلیسی باشد.

روش 4: آزمون های واژگان را امتحان کنید

اگر از فلش کارت‌ها و فهرست‌ها خسته شده‌اید، آزمون‌های واژگان راهی عالی برای آزمایش آموخته‌های خود و اطمینان از درک واقعی معانی کلمات انگلیسی است.

بسیاری از آزمون های انگلیسی به صورت آنلاین به صورت رایگان در دسترس هستند. در حالی که برخی تست ها سنتی و برخی دیگر بیشتر شبیه بازی هستند. برای مثال، ممکن است یک بازی تطبیقی ​​پیدا کنید که در آن باید کلمات انگلیسی را با معانی آنها مطابقت دهید (همچنین به زبان انگلیسی!).

همچنین می توانید با استفاده از هر یک از منابع بالا (فلش کارت، لیست و غیره) آزمون های واژگان خود را بسازید.

روش 5: از کلمات واژگانی در مکالمه و نوشتن استفاده کنید

اگرچه روش های فوق برای به خاطر سپردن لغات انگلیسی بسیار مفید هستند، اما هرگز لغاتی را که یاد می گیرید حفظ نمی کنید مگر اینکه واقعاً از آنها در مکالمه و نوشتن استفاده کنید. به طور خلاصه، زمینه کلیدی است!

مزایا

شما سریع تر یاد می گیرید که چگونه از کلماتی که مطالعه کرده اید استفاده کنید و بگویید. اگرچه هنگام یادگیری کلمات همیشه باید آنها را با صدای بلند بگویید، استفاده از آنها در مکالمه (مخصوصاً با انگلیسی زبانان بومی) بهترین راه برای اطمینان از تلفظ و استفاده صحیح آنهاست.

با استفاده از آنها در جملات، کلمات را بهتر به خاطر خواهید آورد، بنابراین همیشه به دنبال فرصت هایی برای استفاده از کلماتی که یاد می گیرید هم در مکالمه و هم در نوشتن باشید.

هنگام مکالمه با انگلیسی زبانان مادری یا نوشتن با آنها می توانید بازخورد دریافت کنید. اگر مطمئن نیستید که از یک کلمه به درستی استفاده می‌کنید، می‌توانید از دیگران بخواهید که به شما بازخورد بدهند یا توضیح دهند که خودشان چگونه از کلمات خاص در انگلیسی استفاده می‌کنند.

معایب

پیدا کردن افرادی که بتوانید با آنها انگلیسی استفاده کنید همیشه آسان نیست. اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، پیدا کردن افراد بومی و استفاده فعالانه از کلماتی که در مکالمه و نوشتن یاد می گیرید سخت می شود.

شما به کسی نیاز دارید تا بررسی کند که از کلمات به درستی استفاده می کنید. برای مثال، اگر از کلمه ای در نوشتن استفاده می کنید، اما مطمئن نیستید که آن را به درستی استفاده می کنید، باید از یک زبان مادری بخواهید که آن را برای شما بررسی کند. اگر به هیچ زبان مادری دسترسی ندارید، انجام این کار می تواند دشوار باشد.

استفاده از کلمات جدید با دیگران می تواند ترسناک باشد. هنگامی که به زبان دیگری صحبت می کنیم، تنها به استفاده از کلماتی که می دانیم تکیه می کنیم تا بتوانیم از اشتباهات آشکار جلوگیری کنیم. متأسفانه، این ترس در نهایت می تواند مانع از توانایی شما در یادگیری کلمات جدید و استفاده از آنها با اطمینان شود.

نحوه استفاده موثر از این روش

اگر می‌خواهید از کلمات جدید انگلیسی در مکالمه استفاده کنید، ابتدا باید زبان‌آموزان بومی انگلیسی یا سایر زبان‌آموزان انگلیسی را برای تمرین مکالمه پیدا کنید. اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، به دنبال گروه ها یا کلوپ های انگلیسی زبانی باشید که می توانید در منطقه خود به آنها بپیوندید. به عنوان مثال، Meetup یک وب سایت مفید است که می توانید از آن برای جستجوی گروه های زبانی اطراف خود استفاده کنید (حتی می توانید خودتان یکی ایجاد کنید!).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.