26 گل صورتی

26 نوع گل صورتی که باید آنها را بشناسید!

اگر به دنبال گل هایی با رنگ و نشاط هستید ، گل های صورتی متنوع را امتحان کنید. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا تجربه کنید و با استفاده از گل های صورتی علاوه بر دسته های گل ، چیدمان میز ، دکوراسیون عروسی و سایر گلهای تزئینی گل فوق العاده ای است. رنگ صورتی صورتی ، شادابی ، محبت ، بازیگوش بودن و یک رنگ جهانی عشق است و آن را برای عروسی ها و سایر جشن های جشن مناسب می کند.

در اینجا، ما بیش از 26 نوع گل مختلف را به شما معرفی می کنیم تا شما شکوفه صورتی مورد علاقه خود را پیدا کنید و برای گل آرایی بعدی خود الهام بگیرید از نمونه کارهای اساتید مدرسه الارا . معانی شکوفه ها ، نیازهای خورشید ، نیاز خاک ، منطقه ترجیحی و فصلی که در آن شکوفا می شوند نیز درج شده است.

1- آزاله (رودودندرون) – Azalea (Rhododendron)

گلهای آزاله دارای رگه و سایه هایی صورتی است که نمادی از زنانگی است. آنها به شکلی شبیه درختچه رشد می کنند و اغلب برای حفظ حریم خصوصی همانند یک پرده یا دیوار استفاده می شوند. اگرچه آنها بیشتر در بهار و تابستان شکوفه می زنند البته بعضی از گونه های این گیاه در اوایل فوریه شکوفه می شوند.

نماد: زنانگی
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه از بهار تا تابستان

2- بگونیا – Begonias (Begonia)

26 گل صورتی

این شکوفه های چشم گیر و زیبا در 1800 گونه منحصر به فرد در سه دسته اصلی قرار می گیرند: semperflorens (رایج ترین) ، غده ها و چند ساله (غیر معمول). begonias غده مانند گل رز است و همچنین دارای برگ ، ساقه و گلهای خوراکی است. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: محتاط باشید
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده ، در داخل خانه
شکوفه از بهار تا پاییز

3- دلپذیری پروانه بوش صورتی – Butterfly Bush Pink Delight

26 گل صورتی

این شکوفه هولناک ولی در عین حال زیبا نام خود را از توانایی خود در جذب پروانه ها مانند آهنربا گرفته است . مراقبت از آنها بسیار آسان است و به سرعت در بوته هایی با اندازه متوسط و بزرگ که با گل های صورتی کوچک پوشیده شده اند رشد می کند . اگرچه رنگهای اسطوخودوس و بنفش رایج ترین آنها هستند ، بوته پروانه ای به رنگ صورتی خیره کننده است.

نماد: تولد دوباره و آغازهای جدید
خورشید: خورشید کامل
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه از اواسط تابستان تا پاییز

4-  نیلوفر کالا لیلی – Calla Lily

26 گل صورتی آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نیلوفرهای کالا چند ساله هستند و با وجود نامشان ، در واقع نیلوفر نیستند. کالا جنس 28 گونه است که از آفریقا ریشه دوانده است. آنها معمولا بین 1 تا 3 پا ارتفاع دارند و با در انتها با گل های شیپوری شکل خود زیبایی خاصی را به وجود آورده اند.آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: بی گناهی و زیبایی
خورشید: خورشید کامل
خاک: خوب زهکشی
شکوفه از اواخر بهار تا تابستان

5- میخک – Carnation

26 گل صورتی

میناکاری و بنفش های مایل به صورتی رنگ طبیعی میخک است ، اما به لطف پرورش و مهندسی ژنتیک ، میخک ها در رنگ های مختلفی از جمله بنفش ، قرمز ، سفید ، نارنجی ، سبز و آبی رشد می کنند . این گلهای بازیگوش و زیبا نیز خوراکی هستند و اغلب به عنوان گلهای خوشبو استفاده می شوند.

نماد: قدردانی و فراموش نشدنی بودن
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده ، بارور شده است
شکوفه از اواخر بهار تا تابستان

6- شکوفه گیلاس – Cherry Blossom

26 گل صورتی

این شکوفه های معروف ژاپنی اولین بار در سال 1912 به عنوان نمایندگی از روابط خوب خارجی به ایالات متحده منتقل شد. وقتی درختان شکوفه گیلاس شکوفه می گیرند (معمولاً در ماه آوریل) ، شاخه ها با گل های صورتی خیره کننده پر رنگ می شوند که رایحه ای شیرین دارند. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: زیبایی زندگی و بهار
خورشید: خورشید کامل تا سایه
خاک: خوب زهکشی ، شنی
شکوفه در: بهار

7- گل داودی – Chrysanthemum

26 گل صورتی

به دلیل توانایی شکوفه دادن این گیاه در پاییز و گاهی اوقات در اوایل زمستان ، گل داودی های مورد استفاده برای وقایع یا مناسبات پاییز و زمستان هستند. آنها از چین سرچشمه گرفته اند و در بیش از 40 گونه مختلف را دارا می باشند . برخی می گویند که آنها همچنین دارای خواص پزشکی هستند که می توانند به تسکین درد ، گلودرد و کمک به سوء هاضمه کنند.

نماد: خوشبختی و عشق
خورشید: کامل تا آفتاب جزئی
خاک: خوب زهکشی ، شنی
شکوفه در اواخر تابستان تا پاییز

8- گل کوکب – Dahlia

26 گل صورتی

گل کوکب در 42 گونه مختلف وجود دارد که منشاء آنها در مکزیک است. آنها بخشی از خانواده Asteraceae هستند و مربوط به گل داودی هایی که در بالا ذکر شد هستند. آنها به دلیل ساختار گلبرگ زرق و برق دار خود شناخته شده اند ، بعضی از انواع گلبرگهای این گیاه منحنی منحصر به فرد دارند.

نماد: فضل و مهربانی
خورشید: خورشید کامل
خاک: خوب زهکشی ، غنی
شکوفه از اواخر بهار تا اوایل پاییز

9- گل ختمی (سرده) – Hibiscus

26 گل صورتی

این زیبایی های گل صورتی ، سرسبز گرمسیری حاشیه اقیانوس آرام بومی خود را تجسم می کند. این گیاهان دارای یک بوی برجسته و رایحه ای بی نظیر هستند که به رایحه ای رایج تبدیل شده و عطر و طعم محبوب در نوشیدنی ها و دستور العمل های غذایی است. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: زیبایی و زنانه بودن
خورشید: خورشید کامل
خاک: خوب زهکشی ، مرطوب
شکوفه در: تابستان

10- ختمی – Hollyhock

26 گل صورتی

گلهای جذاب ختمی روی ساقه های بلند رشد می کنند که نمای زیبایی را ایجاد می کند. آنها می توانند در یک باغچه به تنهایی میتوانند به زیبایی رشد کنند. اگر در کنار یک شمشیری کاشته شوند ، آنها برای حفظ حریم خصوصی عالی هستند و می توانید به عنوان پوشاننده از آن ها استفاده کنید .

نماد: ثمربخشی و عشق مادرانه
خورشید: خورشید کامل
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در تابستان

11- سنبل – Hyacinth

26 گل صورتی

سنبل ها از منطقه مدیترانه سرچشمه می گیرند و دوران اوج خود را در دوره ویکتوریا گذرانده اند. برای شکوفه بهاری ، پیازهای سنبل در پاییز باید کاشته شوند. نتایج برنامه ریزی اولیه ارزش آن را دارد اما توجه داشته باشید که لامپ ها مسموم هستند و باید با دستکش کار شوند.

نماد: بازیگوش
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در اوایل تا اواسط بهار

12- ادریسی (سرده) – Hydrangea

26 گل صورتی

بیش از 70 نوع مختلف هیدرانتا وجود دارد که می توان آنها را برای مجموعه های سرسبز گل (مانند مینی دسته ها) که از بوته های برگ سبز رشد می کنند ، تشخیص داد. برای همراهی با “هیدرا” به نام خود ، این دسته از عروسک های مورد علاقه اگر می خواهید آنها را پرورش دهید نیاز به مقدار زیادی آب دارد.

نماد: احساسات واقعی
آفتاب: آفتاب کامل تا سایه جزئی
خاک: شنی ، با خزه ذغال سنگ نارس
شکوفه دراواسط بهار تا تابستان

13- نیلوفر آبی – Lotus

26 گل صورتی

گل های نیلوفر آبی برای بودائیان مقدس هستند و نشان دهنده روشنگری هستند زیرا گل نیلوفر آبی می تواند به زیبایی در زیر آب گل آلود شکوفه بزند. اغلب دیده می شود که در میان استخرهای زرق و برق شناور هستند اما می توانند در یک ظرف شن کاشته شوند.

نماد: روشنگری و تاب آوری
خورشید: خورشید کامل
خاک: شن و آب
شکوفه در تابستان

14- عروس چمن‌زار اروپایی – Meadowsweet

26 گل صورتی

این گلهای زرق و برق دار صورتی در خوشهای ظریف که روی ساقه های بلند نشسته اند شکوفه می گیرند ، که می توانند تا سه تا هفت پا بلند شوند. ارتفاع عالی و احساس غریب آنها باعث می شود دکوراسیون کامل رویداد باشد. برخی افراد از چمنزارها برای معالجه سرماخوردگی و مشکلات گوارشی از گیاهان دارویی استفاده می کنند. برخی افراد از چمنزارها برای معالجه سرماخوردگی و مشکلات گوارشی از گیاهان دارویی استفاده می کنند.

نماد: معاشرت
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه از تابستان تا اوایل پاییز

15- ارکیده – Orchid

26 گل صورتی

ارکیده با 25000 تا 30،000 گونه مختلف ، یکی از محبوب ترین گیاهان گلدار است. آنها گلهای عجیب و غریب و زیبایی هستند ، اما مراقبت از آنها نیز بسیار دشوار است ، با داشتن عشق اضافی و درک کاملی از مراقبت از ارکیده ، می توانید خودتان آنها را پرورش دهید!

نماد: تجمل و زیبایی
خورشید: خورشید کامل
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در بهار و پاییز

16- پئونی یا فاوانیا یا گل صد تومانی – Peony

26 گل صورتی

پئونی قرن ها مردم از جمله بومی آسیا ، آمریکای شمالی و اروپای جنوبی اسیر خود کرده است. گیاه گل صد تومانی می تواند بیش از 100 سال زندگی کند و هنوز هم گل های صورتی معطر بزرگ تولید می کند. پئونب یکی دیگر از موارد مورد علاقه برای دسته گل و دکوراسیون عروسی است ولی بسیار گران قیمت است .

نماد: خوشبختی و افتخار
خورشید: خورشید کامل
خاک: لومی
شکوفه در اواخر بهار تا اوایل تابستان

17- گل اطلسی – Petunia

26 گل صورتی

گل اطلسی از آمریکای جنوبی سلام و در انواع مختلفی از رنگ ها و الگوهای زیبا ناشی از رگه های گل متضاد به وجود آمده است ، اما صورتی رایج ترین است. آنها در گیاهان زراعی به خوبی رشد می کنند و به اندازه کافی کوتاه هستند تا از پوشش خوب زمین نیز باشند.

نماد: اشتیاق یا عصبانیت
خورشید: خورشید کامل
خاک: زهکشی سریع
منطقه: همه
شکوفه در تابستان تا اواسط پاییز

18- گل پامچال – Primrose

26 گل صورتی

این شکوفه های کوچک لکه دار گاهی به عنوان “خانمهای صورتی” شناخته می شوند و توسط گلبرگهای صورتی آنها که با یک لکه زرد رنگ در یک دایره سبک تر محو می شوند ، می توان آنها را لکه دار کرد. آنها از حساسیت نگهداری کمتری برخوردار بوده و در گزینه های گوناگون غیر صورتی مانند آبی ، زرد ، سفید و بنفش قرار می گیرند.

نماد: عشق و دلبستگی جوان
خورشید: سایه جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در اوایل بهار تا تابستان

19- ماندویلا – Mandevilla

26 گل صورتی

گل های ماندویلا یک گلدان گرمسیری زیبا را به وجود می آورند ، برای رشد در آجرها ، نرده ها و نمای ساختمان بسیار عالی هستند. آنها بهترین کارها را در آب و هوای گرم انجام می دهند اما اگر در یک منطقه سردتر زندگی می کنید در فصل زمستان می توان آنها را وارد کرد. اگر به دنبال تنوع کوتاه تری هستید ، ماندویلا ساندری در هرجایی از دو تا هفت پا قد بلند می شود ، بر خلاف دیگران که می توانند از 15 پا گذشته رشد کنند. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: غریب
خورشید: خورشید کامل
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در تابستان تا اوایل پاییز

20- رز مینیاتوری – Rose

26 گل صورتی

هر رنگ گل رز به معنای چیزهای مختلف است ، اما به طور کلی ، گل رز یک نمایش کلاسیک از زیبایی و عشق است و آنها را به عنوان بهترین انتخاب برای سالگردها و روز ولنتاین تبدیل می کند. گل رز صورتی نشان دهنده تحسین ، شکوفا کردن عشق و محبت است. اگر می خواهید گل رز بسازید ، آنها از اواسط بهار تا پاییز شکوفه می شوند و از آن شکوفه می گیرند و به هرس نیاز دارند تا آنها را در بهترین حالت نگه دارید.

نماد: قدردانی و تحسین
خورشید: کامل تا آفتاب جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه از اواسط بهار تا پاییز

21- گل میمون – Snapdragon

26 گل صورتی

گل میمون به دلیل روشی که شکوفه های آنها شبیه دهان باز و پوزه اژدها است ، این نام را گرفتند. آنها در قسمت های بالای ساقه در خوشه ها رشد می کنند و باعث ایجاد خوشه ای ضخیم از شکوفه های صورتی می شوند که در برابر شاخ و برگهای سبز ظاهر می شوند. برخلاف اکثر گل های موجود در این لیست ، گل میمون ترجیح می دهد در ماه های سردتر شکوفا شوند .

نماد: فضل و محافظت
خورشید: خورشید کامل
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در: پاییز تا بهار

22- سوسن عنکبوتی قرمز – Spider Lily

26 گل صورتی

این گلهای صورتی خیره کننده نیز به رنگ سفید و قرمز نیز دیده می شوند. آنها نام خود را از بی بند و باری بلند خود که شبیه پاهای یک عنکبوت است ، گرفتند. آنها روی ساقه های بلند رشد می کنند که شاخ و برگ ندارند ، فقط شکوفه منحصر به فرد در پایان. آنها برای حیوانات سمی هستند ، بنابراین حتما آنها را دور از دسترس نگه دارید. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: زندگی پس از زندگی
خورشید: خورشید جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در اواخر تابستان تا پاییز

23- نیلوفر استارگازر – Stargazer lilies

26 گل صورتی

نیلوفرهای استارگازر دارای گلبرگهای صورتی پر جنب و جوش با لکه ها طولانی و دراز هستند که رایحه ای فوق العاده شیرین را منتشر می کنند. گلبرگهای صورتی روشن و برجسته های گل ستاره استارگازر  آن را به عنوان گل اصلی در انواع دسته ها و ترتیبها تبدیل می کنند. اگرچه ظریف و زیبا است ، می تواند برای گربه ها و کودکان کوچک مسموم باشد ، بنابراین اگر دوستان بچه یا حیوانات خانگی دارید این گیاه را تهیه نکنید. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: جاه طلبی و ثروت
خورشید: کامل تا آفتاب جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده است
شکوفه در تابستان

24- نخود فرنگی – Sweet Pea

26 گل صورتی آموزش در مدرسه الارا 

این گلهای کوچک صورتی به دلیل رایحه شیرین آنها که اغلب در رایحه ها ، لوسیون ها و صابون ها یافت می شوند ، شناخته شده اند. این عطر ظریف با شکوفه های صورتی رنگ و لعاب آنها که از ساقه های نازک و برگهای کوچک قرار دارد ، مطابقت دارد. اگرچه كوچك هستند اما به دلیل عطر و بوی قابل توجه آنها در باغ ها و دسته های عروسی تأثیر زیادی می گذارند.

نماد: شادی
خورشید: کامل تا آفتاب جزئی
خاک: خوب تخلیه و مرطوب
شکوفه در تابستان

25- لاله – Tulips

26 گل صورتی آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

لاله ها نمایشی زیبا از عشق و پرورش واقعی هستند. آنها از اواخر ماه مارس تا اواسط ماه مه شکوفه می گیرند و آنها را برای روز مادر و سایر جشن های بهاری مانند عید هدیه می کنند. کافی است اینجا یادی کنیم از آقایی که یکی از خیابان ها را برای مادر خود لاله کاشت و به او هدیه کرد و اکنون یکی از زیباترین هاست . آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: دلسوزی و تلاش
خورشید: کامل تا آفتاب جزئی
خاک: به خوبی زهکشی شده باشد
شکوفه در بهار

26- زینیا ( خانواده گل اهاری ) – Zinnia

26 گل صورتی آموزش در مدرسه الارا 

این گل های صورتی به اشکال مختلفی به چشم می خورند زونیاها می توانند ردیف های گلبرگ های تک ، دو و یا نیمه دو برابر داشته باشند که جلوه ای خوش دست و دلپذیر به آنها می بخشد. آنها به طور طبیعی در آمریکای جنوبی از طریق آمریکای جنوبی با غلظت زیادی در مرکز مکزیک رشد می کنند. این باعث می شود آنها در برابر خشکسالی ، گرما و رطوبت بسیار مقاوم باشند. آموزش گل آرایی در مدرسه الارا 

نماد: دوستی و طول عمر
خورشید: خورشید کامل
خاک: شنی ، لومی
شکوفه در: تابستان

امیدواریم که شما بتوانید برخی از شکوفه های صورتی دلخواه جدید را پیدا کنید. گلهای صورتی در دسته های زرق و برق دار ظاهر می شوند که برای نشان دادن قدردانی و محبت مناسب هستند. گلهای صورتی نیز به خوبی با گلهای سفید یا گلهای قرمز با گلهای سبز ، آبی یا بنفش برای تضاد جفت می شوند. دسته های رنگی دسته گل مورد علاقه شما چیست؟ آیا دوست دارید دسته گل مورد علاقه خود را درست کنید ؟ اصلا چطوری باید دسته گل درست کرد ؟ میتونید با مدرسه الارا یک گل آرای حرفه بشید ، چرا که با کمترین هزینه در خانه ی خود میتونید گل آرایی کنید.

اگر دوست دارید با این گیاهان به گل آرایی بپردازید هیمن حالا با ما تماس بگیید و کلاس گل آرایی خود را باب بودجه خود شروع کنید.

 

شاد و پیروز باشید
مدرسه الارا

 

One thought on “26 نوع گل صورتی که باید آنها را بشناسید!

  1. سورنا says:

    سلام من برام ی گل از کوههای لرستان اوردن هرچیم تحقیق میکنم کسی اسمشو نمیدونه کسی هست کمک کنه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.